Outlook Mail Kurulumu
Outlook Mail Kurulumu

Outlook'u ilk defa açtığımızda bize yeni hesap ekleme ekranı çıkacaktır. Bu ekranda hizmet seçmemiz istenmektedir. Hizmet olarak E-Posta Hesabını seçiyoruz.

Outlook Mail Kurulumu

Otomatik Hesap Kurulumu, ekranından en altta bulunan "Sunucu ayarlarını veya ek sunucu ayarlarını el ile yapılandır" seçeneğini seçiyoruz ve devam'a tıklıyoruz.

Outlook Mail Kurulumu

Şimdi ne tür bir posta hesabı kuracağımız soruyor. Biz buradan "Internet E-posta" hesabını seçiyoruz.

Outlook Mail Kurulumu

Internet e-posta ayarları ekranında gerekli alanları dolduryoruz.
Adınızı : Adınız kısmına isim soyisim gerekirse şirket bilgilerinizide yazabilirsiniz. Bu kısıma yazdığınız bilgiler mail gönderdiğiniz zaman kimden kısmında karşı tarafın ekranında görünecektir.
E-Posta Adresi : Bu kısıma tabiki kurmak istediğiniz e-posta adresinizi kuruyorsunuz.
Hesap Türü : Biz her zaman pop3 olarak kurarız. Diğer seçenekleri başka bir makalade anlatacağım.
Gelen Hesap Türü : Buruya gelen posta sunucunuzun adresini yazıyorsunuz. Genelde mail.domain.com şeklindedir. Gmail için pop.gmail.com, yandex için pop.yandex.com gibi bazı istisnalar tabiki vardır.
Giden Posta Sunucusu : Buraya giden posta sunucu adresimizi yazıyoruz. Bu kısımda gelen sunucuyla çoğu zaman aynıdır. Gelen posta sunucusunda olduğu gibi istisnalar mavcuttur. smtp.gmail.com, smtp.yandex.com gibi.
Kullanıcı Adı : Bu kısıma mail adresinizin tamamını yazmayı unutmayın yoksa sorun yaşama ihtimaliniz çok yüksek.
Parola : Mail parolanızın yazıldığı kısım.
"İleri düğmesini tıklatarak hesap ayarlarını sına" kutusu işaretli olması mail kurulumunuzu test etmenizi sağlar. Bunun işaretli olması sizin yararınıza olacaktır.
Yeni iletilerin teslim yeri sekmesinden, isterseniz kendizinin belirleyeceği bir outlook dosyasını seçmenize yarar. Bu kısım Office 2010 ve üzeri sistemlerde mevcuttur. Daha eskilerde bu seçenek yok.
Diğer sekmeler sekmesine tıklayarak ayarlara devam ediyoruz.

Outlook Mail Kurulumu

Açılan pencereden giden sunucu sekmesine tıklıyoruz. Buradan "Giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor" işaret kutusunu işaretliyoruz ve "Gelen posta sunucum ile aynı ad ayarları kullan" radio butonunu işaretliyoruz.

Outlook Mail Kurulumu

Gelişmiş sekmesine geçiyoruz. Buradanda Giden Sunucu (SMTP) portunu 587 olarak değiştiriyoruz. Tamam diyip kurulumu tamamlıyoruz.

Outlook Mail Kurulumu

Kurulum işlemimizi tamamlamış olduk. Artık buradan "SON" butonuna basarak işlemimizi sonlandıyoruz.

Outlook Kurulum Hizmeti Verdiğimiz Bölgeler (Sadece Kurumsal)
Tuzla (Tersaneler Bölgesi, İçmeler, Orhanlı, Aydınlı, Merkez, Deri Sanayi, Birmes Sanayi Sitesi, Deri Yan Sanayi, Mermerciler Sanayi, Kimyacılar Sanayi)
Pendik (Kaynarca, Kavakpınar, Doğu Mah. Batı Mah. Orta Mah., Bahçelievler Mah., Yeni Mah., Koruma Sanayi, Velibaba Sanayi, Ramazanoğlu Mah. )

Adobe AMD AOC Cisco Systems Dell Eset Fortinet IBM Intel Microsoft Samsung PCC

İletişim

Çamçeşme Mah.
Kemalpaşa Cad. Anibal Sok.
No:43/B Pendik / İstanbul

 

Hizmetler

Gerekli Bilgiler

Sosyal Ağlar

picture picture picture picture picture picture

Güncel kampanyalar ve haberler için bizi sosyal ağlardan takip edebilirsiniz.